Okolí

Národní park Vysoké Taury

Hohe Tauren jsou největší národním parkem nejen v Rakousku, ale v celých Alpách. Park má rozlohou 1856 km² a nachází se na pomezí tří spolkových zemí: Korutan, Tyrolska a Salcburska. Území národního parku dominuje více než 300 vrcholů s výškou kolem 3000 m n.m. Großglockner je se svým vrcholem 3798 m.n.m. nejvyšší horou Rakouska.

Flattach

Obec Flattach, která se nachází v údolí pod Mölltalským ledovcem, je skvělá destinace pro zimní i letní dovolenou. Flattach, Kleindorf a Außerfragant jsou tři na sebe navazující vesničky, které se dohromady označují jako obec Flattach. Tato obec leží v nadmořské výšce přibližně 700 m a má asi 1300 obyvatel, pro které je cestovní ruch hlavním zdrojem příjmu. Lyžařské středisko Mölltal Gletscher, které je vzdáleno necelých 10 km, nabízí cca 17,5 km sjezdovek různých obtížností a freeridových tras. Kromě celoročního lyžování na ledovci zde můžete absolvovat množství turistických a cykloturistyckých tras, vykoupat se v některém z korutanských jezer nebo třeba zkusit ferraty, rafting, canyoning a další místní aktivity. Nezapomeňte také navštívit úchvatnou  přírodní soutěsku Raggaschlucht přímo ve Flattachu.

Zimní sezóna

 • Lyžařská sezóna byla obnovena 22. 5. 2021 a očekává se
  provoz do 8. 5. 2022.
 • Otevřeno denně od 8:00 do 16:00 h.
 • Nejvyšší vrchol 3122 m n. m.
 • 6 modrých, 7 červených, 4 černé sjezdovky + freeride trasy
 • Funpark/Snowpark
 • Servis + půjčovna lyží v mezistanici
 • Lyžařská škola pro děti
 • Restaurace Eissee 2800 m n. m.

Nezáleží jestli jste dospělý nebo dítě, profesionál nebo se teprve učíte, Mölltalský ledovec je vhodný pro všechny.

 4718 m je vzdálenost, kterou za 8 minut překoná podzemní vláček „Gletscher Express“ ze spodní stanice (Talstion 1200 m n.m.) do mezistanice (Mittelstation 2200 m n.m.). Odtud se kabinkovou lanovkou dostanete k restauraci Eissee, která slouží jako odpočinkový bod a zároveň centrum lyžařského areálu. 6-místná sedačka Gletscher Jet vás vyveze na nejvyšší vrchol Schareck, odkud je nádherný výhled na celý horský masiv včetně nejvyšší hory Rakouska –  Großglockneru (3798 m n. m.) a mnoha dalších třítisícových vrcholů. Díky poloze na slunečné straně Alp je zde vysoká pravděpodobnost krásného počasí, které si nejlépe vychutnáte při odpočinku na sluneční terase restaurace Eissee.

Od roku 2019 je lyžařské středisko Mölltaler Gletcher provozováno společností TMR a proto zde můžete využít mezinárodní skipas „gopass„, který mj. uplatníte i ve Špindlerově Mlýně či v Tatrách. Aktuality z ledovce, včetně informací o provozu restaurace Eissee, naleznete na stránkách www.moelltaler-gletscher.at 

 

Letní sezóna

Korutanská karta

Korutanská karta vám umožnuje absolvovat přes sto (jinak zpoplatněných) aktivit v Korutanech zcela zdarma a na mnohé další získáte díky ní slevu. 

Mezi nejzajímavější aktivity v našem okolí, které můžete díky korutanské kartě absolvovat zdarma, patří tyto:

 • Výjezdy lanovkami na ledovec Mölltaler Gletscher, Heilgenblut – Schareck – Fallbichl, Ankogel, Kreuzeck, Katschberg, Innerkrems, Goldeck, Weissensee…
 • Průjezdy po panoramatických cestách: Goldeck, Malta High Alpine…
 • Vstupy do přírodních soutěsek: Groppensteinschlucht, Raggaschlucht…
 • Vstupy na téměř všechny koupaliště v okolí: Obervellach, Winklern, Malnitz, Reiseck…
 • Vstupy do muzeí ve Spittalu, Villachu…
 • Plavby lodí po jezerech Millstatter See a Ossiachersee a po řece Drau a spousta dalších.

Kartu lze zakoupit v informačním centru přímo ve Flattachu.

více informací zde:  www.kaerntencard.at